"Lidská mysl je tak neskonale obsáhlá, že je v poznávání skoro bezednou hlubinou."

Jan Amos Komenský

Vráťme sa na chvíľu do detstva našich predkov

leto2013Zaujíma vás ako trávili svoj voľný čas vaši prarodičia keď boli deťmi? Vydajte sa s nami na cestu poznávania zabudnutých hier, rozprávok a povestí, ktoré sprevádzali detstvo našich starých a prastarých rodičov. Boli takisto hraví ako sme my. A tak isto tvoriví. Skúsme našu fantáziu otvoriť minulosti.

 

Čítať ďalej...

Kreatívne s matematikou - umenie myslieť, alebo krása neviditeľného - leto 2021

matikaBToto umenie je čoraz vzácnejšie a málokto sa ho snaží rozvíjať. Pritom je to také ľahké, stačí sa na všetko dívať zvedavými očami duše a hrať sa s tým. Najlepšie sa rozmýšľa o tom, čo priamo nevidno, ale čo má svoj pevný logický základ - a to je svet, v ktorom kráľuje "matematično".

Čítať ďalej...

Na Zelený štvrtok hravo a tvorivo

Program detského veľkonočného workshopu bude zameraný na príchod jari a zvyky, ktoré toto obdobie sprevádzajú. Prečítame si niečo zo starých detských textov, ozdobíme kraslice a vyrobíme si krehkú jarnú dekoráciu.

 

Čítať ďalej...

Rozlúčme sa s letom smiechom

altZažite s nami na záver letných prázdnin veselé chvíle plné prekvapení. S bábkami, ktoré nás rozosmejú a s príbehmi plnými veselých kúskov. Budeme si čítať roztopašné básne, zahráme sa hry, pri ktorých nebude núdza o smiech. Témou tohto týždňa bude komika.

Čítať ďalej...

Rozlúšti obraz – ukryté príbehy

alt

Počul si už niekedy o tom, že v obrazoch sú ukryté príbehy? Chceš niektoré z nich poznať? Alebo máš chuť napísať k známym obrazom svoj príbeh, rozprávku?

Preži týždeň prázdnin s jednou z autoriek detskej knihy Olívia a tajomstvo starých hodín a spoznaj tajomstvo obrazu "V krajiny peciválov" a uži si to!

Čítať ďalej...

Jarné prázdniny 2017

altPočas jarných prázdnin sa pokúsime kreatívne a hravo vtiahnuť deti do histórie nášho mesta, budeme spoločne poznávať všetky druhy umenia, cez texty eposov, bájok, rozprávok, povestí otvoríme deťom cestu k svetu literatúry a porozumeniu písanému slovu. Navštívime vybrané galérie, múzeá a iné zaujímavé miesta v Bratislave. Všade tam budeme spoločne vnímať videné, premieňať ho na myšlienky a spätne to všetko využívať vo svojej vlastnej tvorivej činnosti.

Čítať ďalej...

Štatistiky pripojení

Feel art - noviny o umení

Ročník 5/2016, číslo 1

Vydáva

Feel Art Academy, n. o.

Edited by

Zuzana Konopásková

Aktualizované

utorok, 26 jan 2021, 13:43:39

ISSN 1338-421X

Copyright © 2011-2014 Zuzana Konopásková. Všetky práva vyhradené.   Šablóna podľa RAZORTEMPLATES.COM